Jazda na rolkach freeskate: agresywna i miejska

Pozostałe

Istnieje nowy trend w jeździe na rolkach – jazda miejska freestyle. Chodzi o to, że rolkarze swobodnie poruszają się w środowisku miejskim na rolkach, które wyglądają jak hybryda pomiędzy rolkami i agresywnymi modelami. Przyczyną tego, że rolki freeskate wyglądają jak mieszanka hybrydowa, jest fakt, że rodzaj rolkarstwa o jakim mowa jest w rzeczywistości mieszanką rekreacyjnej i agresywnej jazdy. Ten rodzaj jazdy na rolkach nazywany jest rolkarstwem miejskim lub urban, a użytkownicy poruszają się po mieście, czasami wykonując sztuczki.

Skąd wzięły się rolki w miejskim krajobrazie?

Ten rodzaj rolkarstwa jest zupełnie nowy, ale oferuje wiele takich samych atrybutów jak agresywna jazda na rolkach – z mobilnością i szybkością. Różnica między jazdą freestyle a miejską jest bardzo delikatna. Chociaż w większości są podobne, to wydaje się, że jest trochę różnicy między kimś, kto jeździ na rolkach na mieści i jeździ typowo freestyle.

Polecamy https://freeskate.pl/k/rolki/freeskate-freeride/.

Jazda freestyle a miejska

Miejscy rolkarze zwykle używają rolek, aby przemieszczać się z jednego miejsca na drugie, nie robiąc sztuczek ani nie pokonując przeszkód na drodze. Freestylerzy mają tendencję do robienia bardziej agresywnych sztuczek inspirowanych jazdą na przeszkodach, a ponieważ rolki freeskate są używane w obu stylach jazdy nie trzeba się trzymać jednego czy drugiego stylu jazdy, ale w zależności od okoliczności korzystać z obu. Najważniejsze jest, by w obu przypadkach dbać o bezpieczeństwo jazdy – zarówno względem siebie, jak i innych osób uczestniczących w tej miejskiej dżungli. Tylko wtedy z jazdy można czerpać prawdziwą przyjemność i radość.